VOGUE – Z jednego kawałka skóry

 

– Nie znajdziesz drugiego takiego, bo paradoksalnie taka prostota jest właśnie najtrudniejsza. Wykrój musi być bardzo precyzyjny, skóra gruba i najwyższej jakości, tu nic nie ukryje się pod podszewką albo kolorowym lakierem. No i dzięki temu możesz mieć pewność, że portfel przetrwa dobrych parę lat, będzie się szlachetnie starzał, w taki sposób, jaki go używasz. Ciemniał od wilgoci i kremu do rąk, wycierał się od kluczy itd. – ciągną opowieść. Wreszcie portfel, dodatek świadczący o statusie, pozbawiony dużego logotypu, okuć, frędzli, farby staje się deklaracją szczerości i jakości w modzie i rzemiośle. To stanowisko jest przekonujące, bo ma pokrycie w sposobie funkcjonowania marki. – Mamy świadomość, jak przemysł wpływa na środowisko, dlatego korzystamy głównie z polskich skór, garbowanych roślinnie – podkreśla Marysia.

JOHN AND MARY - Publikacje - vogue

KUKBUK -Laureaci 4. edycji konkursu KUKBUK Poleca w kategorii „z warsztatu”

 

Produkty John & Mary są wytwarzane z polskiej skóry licowej i zamszu sprowadzanego z Włoch. Skóra jest garbowana roślinnie, co oznacza, że obrabia się ją według tradycyjnych metod, podobnie jak wieki temu, przy użyciu tylko naturalnych garbników, na przykład ekstraktu z korzenia mimozy. Dzięki temu finalny produkt jest bardzo wytrzymały, ma szlachetny zapach i z czasem pięknie się starzeje, wybłyszcza, nie tracąc na jakości, a jego produkcja jest bardziej ekologiczna.

JOHN AND MARY - Publikacje - kukbuk poleca

KUKBUK – 12 wyjątkowych prezentów dla podróżników

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje firma John & Mary, nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu KUKBUK Poleca w kategorii „z warsztatu”. Jury przyznało marce nagrodę „za piękno, którego podstawą jest prostota i minimalizm”.

JOHN AND MARY - Publikacje - kukbuk

HAREL – John & Mary

 

Te przepiękne kolorowe zamsze sprowadzają z Włoch, a wszystkie projekty zlecają polskim wykonawcom. W ofercie na razie znajdują się torby w dwóch rozmiarach oraz portfele. Mniejsze torebki mieszczą format A5 i mają wzmocniony od środka pasek, zatem nic się nie rozciąga. Duże torby to jeden kawałek podwójnej warstwy polskiej skóry licowej. Ten sam surowiec jest wykorzystywany do produkcji siodeł, zatem możecie sobie wyobrazić jego trwałość i wytrzymałość na działanie czasu.
Proste, świetnie wykonane, pojemne, a w dodatku w modnych kolorach. Czego więcej człowiek może wymagać od torby? Do ulubionych!

JOHN AND MARY - Publikacje - harel

MR. VINTAGE – Prezentownik 2020 – wersja damska

 

Polska marka, która robi proste i piękne rzeczy ze skóry. Brelok można zamówić także w wersji personalizowanej np. z imieniem.

JOHN AND MARY - Publikacje - mr vintage

WHITE PLATE – Prezentownik 2019: polskie ubrania i dodatki dla kobiet

 

John i Mary to tak naprawdę Jan i Maria, duet bardzo młodych ludzi, którzy w swojej ofercie mają zaledwie kilka modeli. Ja mam małą torebkę Laguna i portfel. I są to jedne z najbardziej przemyślanych i najfajniejszych rzeczy, jakie mam. W dodatku wyglądają na niezniszczalne.

JOHN AND MARY - Publikacje - white plate

LABEL – Świąteczny prezentownik

 

John&Mary to nowa polska marka stworzona przez młodą parę z Warszawy. Marysia i Janek tworzą ponadczasowe torebki, portfele i kopertówki. Znajdziecie tutaj prezent zarówno dla niej, jak i dla niego. Produkowane w całości w Polsce, z najlepszej jakości skór produkty zaskakują oryginalną kolorystyką i doskonałym wykonaniem.

JOHN AND MARY - Publikacje - label-magazine

HYGGE – Kolaż No. 13

 

Nie lubię niczego co czerwone (w mojej szafie jest jeden czerwony t-shirt), ale ich torebka w karminowym kolorze jest czymś co chciałabym mieć! Znalezienie nie tylko ładnego, ale dobrze zaprojektowanego portfela wykonanego w Polsce nie bywa łatwe (szczególnie w przypadku męskich portfeli), a te od JOHN & MARY, są proste, ponadczasowe, mają klasyczne kolory i przystępne ceny.

JOHN AND MARY - Publikacje - hygge

EXAMPLE – From Athens with sun

 

Ponadczasowa skóra od JOHN & MARY zachwyca nie tylko skrupulatnym wykonaniem ale również najnowszym słonecznym lookbookiem. To najlepszy dodatek do eleganckich stylizacji do biura czy na wieczorne wyjście. Męski portfel, skórzana aktówka oraz kobiece kopertówki w kolorach wiosny! Aż trudno oderwać wzrok od wiosennej sesji prosto z Aten.

JOHN AND MARY - Publikacje - example