JOHN AND MARY O nas

O NAS

 

JOHN & MARY to marka stworzona przez dwójkę projektantów z Warszawy, Marię i Jana Dybowskich. Maria ukończyła Wydział Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim oraz studiowała na Katedrze Mody na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Jan jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej.

 

Naszą markę stworzyliśmy w 2018 roku, kiedy to oboje potrzebowaliśmy portfela dla siebie. Chcieliśmy aby był z dobrej jakości skóry, minimalistyczny, a jednocześnie oryginalny. Nie było łatwo, dlatego wzięliśmy się za to sami. Po stworzeniu kilku prototypów z papieru i sztywnych tkanin doszliśmy do finalnego projektu, który odszyto nam w szwalni. Tak powstał pierwszy IRUN- nasz flagowy produkt.

 

Inspirowaliśmy się wspomnieniami dawnych wyrobów skórzanych znajdowanych w szafach babć i dziadków. Ich prostą formą i ponadczasowością. Dlatego IRUN jest przede wszystkim funkcjonalny, choć w niebanalny sposób. Jego forma jest ciekawa, ponieważ składa się z jednego kawałka skóry, który zszyty w odpowiedni sposób, tworzy zgrabny przedmiot, z powodzeniem mieszczący się w ręce.

 

Naszym celem jest tworzenie minimalistycznych, trwałych i pięknych wyrobów skórzanych, które będą funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Chcielibyśmy aby każdy, kto ma w ręku nasz produkt, miał poczucie, że jest to coś wyjątkowego, wykonanego ręcznie, z najlepszej jakości skóry i na długie lata.

JOHN AND MARY O skorze

SKÓRA LICOWA

 

Skóra, z której szyjemy nasze produkty pochodzi z Polski i jest garbowana roślinnie. To oznacza, że w procesie obróbki skóry, używane są tylko naturalne, nieszkodliwe dla środowiska substancje. Nasze skóry nie są lakierowane, przez co ich powierzchnia łatwiej ulega zarysowaniu. Jeśli skóra się porysuje, wystarczy delikatnie zatrzeć ją palcem. Skóra pod wpływem wody i słońca ciemnieje i jest to proces naturalny. Aby spowolnić ten proces i zapewnić jej długie życie, zalecamy smarować ją kremem lub tłuszczem do skóry na bazie wosku, które impregnują skórę w naturalny sposób, nie przyciemniają jej i zachowują jej charakter na dłużej.Powierzchnię skóry można też zabezpieczyć przed wodą poprzez spryskanie jej impregnatem do skór.

Polecane przez nas preparaty do pielęgnacji skóry licowej i zamszowej znajdziesz TUTAJ

 

ZAMSZ

 

Zamsz jest specyficznym rodzajem skóry, który nie lubi wilgoci i trzeba na niego uważać zdecydowanie bardziej niż na skórę licową. Nasz pochodzi z Włoch i jest wyjątkowo miękki i delikatny. Aby zabezpieczyć go przed czynnikami zewnętrznymi, zalecamy użycie bezbarwnych impregnatów do skór w sprayu, które sprawią, że zamsz będzie mniej podatny na brud i wilgoć.

JOHN AND MARY o produkcji

PRODUKCJA

 

Idea ZEROWASTE jest dla nas ważna, dlatego 90 % z naszych zamszy, pochodzi z firm skupujących stocki z włoskich magazynów przechowujących resztki skór z produkcji wielkich firm. Dzięki temu, nic się nie marnuje, a my wykorzystujemy zastany surowiec. Co więcej, podczas produkcji staramy się użyć nawet najmniejsze elementy skóry. Wykonujemy z nich breloki oraz próbki skór, które dołączamy do torebek, aby klient, mógł wypróbować na nich swoje specyfiki do pielęgnacji.

 

Bardzo zależy nam na wspieraniu lokalnego rzemiosła, dlatego cały proces tworzenia naszych produktów odbywa się w Polsce. Zaczynając od projektów, które powstają w naszej pracowni, w centrum Warszawy, po wykonanie prototypów oraz produkcję w małej, rodzinnej szwalni na Mazowszu. Dzięki temu, kontrolujemy jakość, na każdym etapie produkcji.